niedziela, 28 września 2014

NIEZALEŻNI DLA GMINY PRUDNIK



            Komitet Wyborczy Wyborców  NIEZALEŻNI DLA GMINY PRUDNIK
     skupia wszystkich wyborców, którzy pragną nas popierać i do nas się przyłączyć. 

    
Nie identyfikujemy się z żadną partią polityczną, nie chcemy być uwarunkowani działalnością        organizacji, ale skupiać się wokół dobra wspólnego powiatu i gminy, a przede wszystkim najważniejszych problemów życia jego mieszkańców.



"Tu mieszkamy"  Zależy nam, aby być dumnym z naszej Gminy Prudnik. Chcemy czuć się w niej bezpiecznie i móc się w niej rozwijać. Wiemy jak to zrobić, przyłącz się do nas.


                  
                                                         Komitet Wyborczy Wyborców Alicji Drożdżyńskiej Niezależni dla Gminy Prudnik


Kandydaci na radnych KWW Niezależni dla Gminy Prudnik





Grzegorz Bobowski
Okręg  Wyborczy Nr 21
 Szybowice, Wierzbiec

Wykształcenie wyższe ekonomiczne - licencjat. Jestem sołtysem wsi Wierzbiec oraz naczelnikiem OSP Wierzbiec. Aktualnie pracuję w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej na stanowisku Dyżurny Stanowiska Kierowania. Mam żonę i dwójkę dzieci

Priorytety: doposażenie jednostek OSP Gminy Prudnik w niezbędny sprzęt do prowadzonych działań ratowniczych, zwiększenie ilości autobusów rejsowych w naszej gminie,
poprawa nawierzchni asfaltowych na drogach w moim okręgu wyborczym oraz remont auli w ZSP w Szybowicach.



Marek Zator
Okręg Wyborczy Nr 20
  Mieszkowice, Piorunkowice, Rudziczka


Od wielu lat jestem związany z Ziemią Prudnicką.
Aktywność społeczna rozpoczęta od czasów licealnych jako działalność pracy samorządu szkolnego, klubów: turystycznego i fotograficzno – krajoznawczego, Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego oraz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
Jako słuchacz Studium Nauczycielskiego w Prudniku współtwórca kabaretu szkolnego, chóru szkolnego, koła plastycznego i turystycznego. Organizator obozów i koloni dla dzieci.
 W latach od 1986 r. do 1999 r., praca w Publicznej Szkole Podstawowej w Rudziczce jako nauczyciel plastyki, techniki, wychowania fizycznego, historii, a po ukończeniu studiów podyplomowych, geografii. W latach 1999 - 2008 dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej, a w kilka lat później po połączeniu szkoły i przedszkoli z kilku sąsiednich wsi funkcja dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rudziczce.
W okresie tym kierowana przeze mnie placówka stała się prężnie rozwijającym centrum kulturalnym wsi. Organizowałem dla społeczności wsi liczne wystawy, pokazy, kursy dokształcające, występy, szkolenia, uroczystości regionalne, imprezy rekreacyjno-sportowe czy festyny, akcje letnie i zimowe podczas ferii i wakacji. Dzięki moim staraniom wyremontowano od podstaw i wyposażono szkołę i przedszkola. Pozyskałem wiele środków dodatkowych na rzecz placówki z projektów, prowizji od sponsorów. Po 2008 r. nadal w ZSP w Rudziczce pełniłem już tylko funkcję nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, a po ukończeniu studiów podyplomowych z zakresu matematyki i informatyki nauczyciela także tych przedmiotów. Jestem nauczycielem nie tylko z wykształcenia ale z przekonania. A moja praca na rzecz środowiska nie ograniczała się nigdy tylko do pracy nauczyciela i wychowawcy młodzieży. Podczas mojej ponad trzydziestoletniej pracy nigdy nie były mi obojętne losy innych ludzi.




Joanna Agnieszka Rola
Okręg Wyborczy Nr 19

  Czyżowice , Niemysłowice.


 W Radzie Miasta w obszarze moich zainteresowań będą: działania zmierzające do zwiększenia dostępności przedszkoli dla wszystkich dzieci, co wiąże się ze zwiększeniem dotacji budżetowej i obniżeniem opłat dla rodziców. Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości. Tworzenie dogodnych warunków do prowadzenia działalności i tym samym ściąganie nowych inwestorów do gminy. Pozyskiwanie środków unijnych na rozwój przedsiębiorczości. Posiadam doświadczenie w zakresie zarządzania placówką oświatową, w tym znajomość przepisów z tego zakresu. Jestem ekonomistką z 10 letnim stażem na stanowisku nauczyciela, uczyłam rachunkowości. Zagadnienia dotyczące tworzenia budżetu nie są mi obce. Od 6 lat prowadzę firmę szkoleniową i stale współpracuje z powiatowymi urzędami pracy, powiatowymi centrami pomocy rodzinie i ośrodkami pomocy społecznej w zakresie przeprowadzania szkoleń dla osób bezrobotnych, a także dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Znam problemy lokalnej społeczności. Prócz kursów zawodowych i językowych prowadzę kursy przedsiębiorczości dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą, tak więc oczekiwania młodych przedsiębiorców są mi znane. Ponadto zadaniem wymagającym załatwienia jest w obrębie okręgu wyborczego jest budowa drogi we wsi Niemysłowice. Marzy mi się dociągnięcie gazu ziemnego do wsi :) Pomoc młodym ludziom w znalezieniu pracy, lub otwarciu własnej działalności. Pomoc osobom po 50 i długotrwale bezrobotnych w zakładaniu spółdzielni.  Chodzi mi przede wszystkim o osoby mieszkające na wsi i nie mające statusu osoby bezrobotnej




Barbara Głuszko

Okręg Wyborczy Nr 18 
                         
  Moszczanka


Prudniczanka, pracownik fabryki mebli w Prudniku. Posiadam znajomość dobrej komunikacji i działalności społecznej jak również problematyki ludzi borykających się z bezrobociem. Cenię sobie sumienność i pracowitość. Ważne jest dla mnie jasne stawiane sprawy w stosunku do ludzi potrzebujących pomocy i wsparcia, dlatego chciałabym czynnie uczestniczyć w działaniach, inicjatywach na rzecz mieszkańców, którzy chcą się rozwijać zawodowo, kulturowo i społecznie. Pasjonatka pracy społecznej.

Wioletta Marut
Okręg Wyborczy Nr 17
Dębowiec,Łąka Prudnicka, Chocim, Wieszczyna.

Wykształcenie wyższe, studiowałam stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Opolskim. Przez osiem lat przebywałam na emigracji w Anglii, gdzie pracowałam jako supervisor w restauracji hotelu Gloucester Millenium w Londynie. W 2007 roku szczęśliwie wróciłam do kraju. Obecnie prowadzę własną działalność gospodarczą, którą w przyszłości zamierzam rozwijać. Skupię się na dwóch ważnych postulatach zgłaszanych przez mieszkańców okręgu 17. Pierwszym z nich jest potrzeba założenia oświetlenia wzdłuż chodnika prowadzącego z Prudnika do Łąki Prudnickiej. Wspomniany chodnik jest miejscem spacerów i drogą do pracy mieszkańców. Wraz z nadejściem zimy i skróceniem się pory dnia staje się to nie tylko nieprzyjemne , ale również niebezpieczne. Bardzo często z chodnika korzystają osoby zamieszkujące budynek socjalny, znajdujący się nieopodal. Jest  on dla nich i ich dzieci ważnym elementem codziennej egzystencji.

Drugą  pilną sprawą jest budowa chodników w Łące Prudnickiej i innych miejscowościach okręgu. Łąka Prudnicka z uwagi na swoje bliskie położenie w stosunku do Prudnika, piękne widoki, rozwijające się pensjonaty i gospodarstwa agroturystyczne oraz dzięki zaradnym mieszkańcom dla których przyszłość ich wspólnoty jest sprawą honorową może stać się wizytówką naszej gminy.  Czego z całego serca jej życzę i do czego mam nadzieję będę mogła wnieść mój skromny wkład.



Aleksander Rusz
Okręg Wyborczy Nr 16
Ulice Korfantego, Ks. Koziołka, Ligonia, Smolki.

 Prudniczanin. Inżynier informatyki. Członkostwo w licznych stowarzyszeniach
Wieloletni członek Komisji samorządowych, aktywny samorządowiec. Radny Miasta i Gminy Prudnik. Od dawna interesują mnie zagadnienia społeczne, bolączki nas wszystkich. Od 4 lat mam zaszczyt i przyjemność reprezentować społeczność Prudnicką jako radny tego miasta.  Jestem aktywnym samorządowcem w pełni oddanym swoim obowiązkom i życiu zawodowemu. Jestem odpowiedzialny, komunikatywny, dokładny i samodzielny. W tym okresie wskutek interwencji mieszkańców-moich wyborców, udało się przeforsować m.in.instalacje luster w newralgicznych miejscach ulic prudnickich, czy zabezpieczyć drogę przy zakręcie z ul. Powstańców Śl. na ul. Polną, oraz podjąłem wiele innych interwencji, znanych mieszkańcom. Co chcę zrobić dla Gminy: Wdrożenie oszczędnej polityki energetycznej w Gminie. Współpraca z Powiatem w ramach ograniczenia bezrobocia. Wdrożenie większej platformy informacyjnej dla mieszkańców Gminy. Rozpowszechnienie aktywności gminnej na forum ogólnokrajowym, poprzez ogólnodostępne media krajowe. Aktywne i stałe kontakty z wyborcami.
 Licząc na Państwa głosy, wiem że nie zawiodę pokładanych we mnie nadziei.



Janusz Domański
Okręg Wyborczy Nr 15  
Ulice: Bończyka, Cybisa, Łangowskiego , Skowrońskiego  od nr 58-84, Rostka


Prudniczanin od urodzenia.Wykształcenie techniczne, obecne miejsce pracy Zamek w Mosznej. Wieloletni społecznik, członek Prezydium  Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Prudniku. 
 Chciałbym  zająć się sprawami: pozyskiwanie inwestorów w celu tworzenia nowych miejsc pracy, preferencje dla przedsiębiorców działających na rzecz zmniejszenia bezrobocia, rewitalizacja zasobów mieszkaniowych, budowa mieszkań komunalnych, wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej dla emerytów, rencistów  i bezrobotnych, poprawa stanu dróg i chodników, tworzenie stref z dostępem do bezpłatnego internetu,  aktywizacja dzieci i młodzieży poprzez spotkania  z gospodarzami  miasta  i osobami kształtującymi lokalną politykę.




Franciszka Feret
Okręg Wyborczy Nr 14
 Ulice: Arki Bożka, Jesionkowa, Kombatantów, Lwowska, Nowa, Robotnicza, Sadowa, Soboty, Wiejska,Wileńska

Z wykształcenia jestem technikiem ekonomistą. Obecnie na emeryturze, ale chce być nadal aktywna. Pełnie  społecznie funkcje ławnika w sądzie. Interesują mnie zagadnienia z zakresu życia społecznego, w szczególności tak duże rozwarstwienie społeczne, przemoc w rodzinie i bezpieczeństwo dzieci jak również   integracja i życie osób starszych, samotnych. Nie zgadzam się na dewastacje mienia wspólnego. Nigdy nie bałam się mówić prawdy bez względu na konsekwencje. Jestem zapalonym działkowcem i aktywnie pomagam w przekształcaniu obecnych struktur w samodzielne stowarzyszenie. Bardzo cenie sobie rodzinę i jej bezpieczeństwo. Uważam, że funkcja radnego to sztuka znalezienia wspólnego języka ze wszystkimi warstwami społecznymi,  a szczególnie z tymi którym się nie powiodło i potrzebują naszej pomocy. Chcę aby mieszkańcy Prudnika czuli się odpowiedzialni za swoje miejsca i trzeba im pozwolić czuć się częścią tej gminy, nie przez nakazy, zakazy i gotowe decyzje, ale przez przewieje uczestniczenia we wspólnym podejmowaniu ważnych tematów i możliwość dyskusji z władzami. Chciałabym, aby przy podejmowaniu wszelkich decyzji zawsze na pierwszym miejscu stał człowiek, bo program jest niczym, a człowiek wszystkim.



Wojciech Fischer
Okręg Wyborczy 13

Andersa, Jana Kazimierza, Lompy, Monte Cassino, Podgórna, Roboty, Skowrońskiego od nr 4-45, Sybiraków, Wybiciego.


Rodowity Prudniczanin, bezpartyjny, od 31 lat żonaty, dwie córki , dwoje  ukochanych wnucząt. Nauczyciel Zespołu Szkół w Prudniku, Publiczna Szkoła Podstawowa nr4.                                                                                                  Wykształcenie wyższe, mgr Pedagogiki Wczesnoszkolnej  - Uniwersytet Śląski w Katowicach. Ponadto studia podyplomowe –Wychowanie Fizyczne - Uniwersytet Opolski , a także Organizacja i Zarządzanie w  Placówkach Oświatowych oraz Zarządzanie w Ochronie   Zdrowia – Wyższa Szkoła Administracji i Zarządzania w Opolu.                                                                   
Przez 14 lat właściciel pierwszego w Prudniku Fitness Klubu.
Od 2009 jestem założycielem i prezesem Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czwórka„ w Prudniku, gdzie dyscypliną wiodącą jest unihokej. 
Jestem autorem projektów, które realizuję, korzystając z finansów z Unii Europejskiej. Przy realizacji tych projektów współpracuję z partnerskimi klubami sportowymi z Czech.                                                             Uważam, że głównym zadaniem przyszłych władz miasta powinny być działania na rzecz zmniejszenia bezrobocia w naszym mieście, stworzenie szans dla ludzi młodych, wykorzystywanie środków unijnych na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw, poprawa stanu dróg i chodników , zwiększenie liczby placów zabaw i ścieżek rowerowych. 
   Jako radny pragnę wykorzystać swoje pasje i doświadczenie w pracy dziećmi i ich rodzicami. Zamierzam zadbać o bezpieczeństwo i profilaktykę uzależnień poprzez sport np. przez udostępnienie sal sportowych dla różnych form aktywności fizycznej.




Urszula  Rzepiela
Okręg Wyborczy Nr 12
Ulice: Bema,Budowlanych, Grottgera, Kolejowa od nr.1-35, Kossaka, Łokietka, Matejki, Meblarska, Miarki, Mieszka I, Polna, Polna Bloki, Pows.Śl, Prężyńska, Słowackiego.

 Jestem Prudniczanką z urodzenia i wyboru. Po studiach na Wydziale Architektury pracowałam w Gliwicach i Świętochłowicach. Do Prudnika wróciłam w  1979 r. i  przez wiele lat ( z przerwami związanymi z wychowywaniem dwójki dzieci ) pracowałam w Urzędzie Miasta i  Gminy Prudnik na stanowiskach od referenta do kierownika Wydziału Architektury , Budownictwa i Gospodarki Komunalnej.    W 1996 r. otrzymałam nagrodę Burmistrza  „ Za wyróżniającą się pracę na rzecz miasta i Gminy Prudnik”
 a w plebiscycie Tygodnika Prudnickiego i Radia Opole  tytuł „ Człowiek Roku 1996,” min. za renowację nieczynnej od wielu lat zabytkowej fontanny  na prudnickim Rynku, program poprawy estetyki miasta, zmianę form oświetlenia ulicznego nagrodzonego ogólnopolską nagrodą „kryształowej żarówki”.
 W celu poszerzenia wiedzy zawodowej ukończyłam studia podyplomowe w zakresie konserwacji zabytków i odbudowy zabytkowych układów staromiejskich, prowadząc w tym okresie skuteczne ratowanie wieży ratuszowej ( nagroda Ministra Kultury „ Zabytek zadbany „) oraz nie dopuszczając do całkowitego otynkowania wieży Bramy Dolnej ( kolejna nagroda Ministra Kultury „Zabytek zadbany”).
 Pracę w Muzeum Ziemi Prudnickiej na stanowisku dyrektora rozpoczęłam w 1999 r., podejmując jednocześnie kolejne studia podyplomowe z zakresu muzealnictwa.
Pisząc indywidualne wnioski uzyskałam zewnętrzne środki finansowe na realizację własnej koncepcji rozbudowy i przeobrażenia prudnickiego muzeum, wykonanie hydrantów, systemu alarmowego,  druk książek „ Historia Prudnika”, „ Max Pinkus”, zeszytów muzealnych. Jestem autorką tekstów o naszym mieście w albumach „Prudnik na dawnej pocztówce”, „Prudnik lat minionych”. W ramach muzeum utworzyłam z załogą Centrum Tradycji Tkackich. Min. za te działania zostałam odznaczona przez Ministra Kultury medalem ”zasłużony kulturze Gloria Artis”, złotą odznaką „za opiekę nad zabytkami”, „Srebrnym Laurem Kompetencji i Umiejętności „ Opolskiej Izby Gospodarczej, nagrodą Marszałka Województwa Opolskiego „Opoliensi Arte Laureato”,  „Różą Pogranicza „ Starosty Prudnickiego oraz tytułem „Zasłużony dla miasta i gminy Prudnik” Rady Miejskiej  Prudnika.   Znam chlubną przeszłość Prudnika i wiem, że Prudnik ma szanse  na piękną przyszłość, dzięki swoim atutom i zaangażowaniu społeczeństwa w realizację idei zrównoważonego rozwoju wielu dziedzin – bo TU MIESZKAMY  i o swoje środowisko dbamy !




Alicja Łysek
Okręg Wyborczy 11
Ulice: Batorego, Chrobrego nr nieparzyste 1-15 i parzyste nr8-32, Kochanowskiego, Konopnickiej, Krzywoustego, Morcinka, Stroma, Tabory, Tuwima, Wandy.

 Jestem pielęgniarką aktywnie działającą w swoim środowisku. Szczególnie widzę sprawy kobiet  borykających się z wieloma problemami rodzinnymi jak: utrzymanie pracy, kształcenie się, trudności z tym związanych, sposobów ochrony przed wypaleniem zawodowym.
 Poza pracą zawodową interesują mnie sprawy mojego miasta i w nim ludzi mieszkających, jestem szczególnie wrażliwa na ich krzywdę, trudności, nie mogłabym przejść obojętnie obok nierozwiązanych spraw. Moim priorytetem jest poprawa życia zwykłych ludzi.



Zbigniew Zając
Okręg Wyborczy Nr 10
Ulice: Aleja Miła, Krzywa, Młyńska, Szkolna


Jestem  mieszkańcem Prudnika. Wykształcenie wyższe uzyskałem na Uniwersytecie Opolskim na Wydziale Historyczno-Pedagogicznym. Obecnie jestem nauczycielem zawodu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku. Mam żonę, piątkę dzieci, jestem katolikiem.
   Nie umiem potrzeć na biedę bezrobotnych, martwi mnie czy moi uczniowie znajdą pracę po szkole. Nie chciałbym, aby moje dzieci musiały wyjeżdżać za granicę w celu poszukiwania środków do życia. Dlatego chcę, aby w naszym mieście powstały nowe miejsca pracy i zniknęły obszary ubóstwa, a także terytoria po, których strach chodzić: ciemne ulice, obskurne kamienice, podwórka. 




Dariusz Szwedo
Okręg Wyborczy Nr 9
Ulice Chopina, Gimnazjalna, Łucznicza, Mickiewicza, Moniuszki, Sienkiewicza, Staszica, Traugutta, Żeromskiego.

Uzyskałem dyplom inżyniera na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji PWSZ w Nysie.  Dyplom magistra uzyskałem na wydziale Zarządzania Politechniki Opolskiej.   Od kilkunastu lat jestem związany z branżą budowlaną na terenie Prudnika. Bardzo dobrze poznałem infrastrukturę miasta, a w szczególności zasoby mieszkaniowe. W Radzie Miasta chciałbym  zająć się sprawami budownictwa.
 Moim priorytetem będzie działalność na rzecz większego udziału i odpowiedzialności Wspólnot Mieszkaniowych w zarządzaniu majątkiem. Zamierzam również prowadzić działania wspierające lokalnych drobnych przedsiębiorców. Jednym z ważniejszych zadań w moim okręgu wyborczym jest  zagospodarowanie ogromnej przestrzeni mieszczącej się w kwadracie pomiędzy ulicami Traugutta, Szkolna, Młyńska i Armii Krajowej. Inne ważne sprawy to poprawa stanu podwórek, systematyczna praca nad wyglądem i stanem parku miejskiego. Chciałbym się zająć również promocją sportu wyczynowego i amatorskiego.
     


Tomasz Łomozik
Okręg Wyborczy Nr 8
Ulice Lipowa, Paderewskiego, Poniatowskiego, Wojska Polskiego, Wyszyńskiego.

Prudnicki przedsiębiorca, absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. Kandydat bezpartyjny.
Moim wyborczym celem jest ustanowienie nowych, lepszych standardów pracy rady miejskiej. Misją radnych powinna być służba na rzecz całej lokalnej społeczności, a ich działania winny być podejmowane w zgodzie ze słusznym interesem mieszkańców gminy. Za pomocą nieszablonowego spojrzenia na gminę, dostrzegając potrzeby jej mieszkańców, zarówno te podstawowe, jak i doraźne. Jako radny chcę przyczynić się do poprawy jakości życia w naszej małej ojczyźnie. Jestem głęboko przekonany, iż dzięki Państwa poparciu będę w stanie zrealizować zamierzone cele, co pozwoli na wspólne budowanie korzystniejszej przyszłości.
Odmieńmy nasze miasto, nadajmy mu nową jakość - zróbmy to razem!



Małgorzata Dawidowicz-Ruda.
Okręg Wyborczy Nr 7
Ulice Akacjowa, Asnyka Azaliowa, Komorowskiego, Broniewskiego, Skłodowskiej, Dąbrowskiego, nr nieparzyste nr.19-43  i  parzyste od nr .26-62 , Dębowa, Jaśminowa, Kalinowa, Kraszewskiego, Legnicka, Prusa, Reymonta, Strzelecka, Słowiańska, Tysiąclecia.

 Jestem nauczycielem bibliotekarzem, pracuję w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu.  Ponad 30 lat temu przeprowadziłam się z Wrocławia do Prudnika. Zachwyciła mnie okolica tego miasta. Chciałabym promować Prudnik i jego  okolice,  jako miejsce do wypoczynku i rekreacji.




Adriana Brzezińska
Okręg Wyborczy Nr 6
Ulice Czartoryskiego, Dwernickiego, Głowackiego, Grunwaldzka, ,Kilińskiego,  Kościuszki nr. nieparzyste 51-67 i nr. parzyste n. 76-88, Langiewicza,  Mierosławskiego, Prądzyńskiego, Reja, Sierakowskiego, Sowińskiego, Wróblewskiego, Wysockiego, Wysockiego, Zwycięstwa.

Zamieszkuję Prudnik przez całe życie. Ukończyłam Technikum Ekonomiczne, aktualnie jestem wieloletnim pracownikiem przychodni lekarskiej  Optima Medycyna S.A. Chcę obudzić miasto do życia za pomocą programów poprawiających bezpieczeństwo obywateli w naszym powiecie i gminie.
Myślę, że w wielu sprawach będę w stanie Państwu pomóc, gdyż mam zmysł organizacyjny i głowę pełną innowacyjnych pomysłów, ekonomicznych  rozwiązań  dotyczących bezpieczeństwa  w gminie.




Adam Mączka
 Okręg Wyborczy  Nr5
 Chrobrego nr. nieparzyste od nr. 21 - 49, parzyste od nr.  34 - 60, Dworcowa, Kolejowa od nr 36 - 50, Kwiatowa

Jestem mieszkańcem Prudnika od urodzenia tj. od 1965 roku  wobec powyższego faktu już ponad 40 lat obserwuję i widzę jak zmienia się Prudnik. Ukończyłem Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Prudniku w finale ukończyłem Politechnikę Opolską Wydział Mechaniczny obecnie kieruje firmą inżynieryjno - budowlaną INWEST  w Prudniku stąd wiem jakie są trudności i konsekwencje prowadzenia działalności gospodarczej spółki prawa handlowego.
 Jestem osobą tolerancyjną, cenię takie wartości jak rzetelność, pracowitość, logiczne myślenie i postępowanie. Mój pogląd na temat gospodarki Prudnika to pytanie czy da się coś zrobić aby ratować przemysł w Prudniku ?  I jakim miastem będzie Prudnik za 10, 20 lat? W mojej opinii należy skoncentrować działania na ściągnięciu inwestorów do naszego miasta nieważne czy Niemieckich, Czeskich, Rosyjskich czy Francuskich, bo celem jest aby w mieście powstał przemysł, a za tym praca i płaca. Wtedy młodzi ludzie będą mogli tu zostać i się realizować, wtedy można mówić np. o kinie w Prudniku bo ono powstanie samo bez udziału polityków.



Julian Serafin
Okręg Wyborczy Nr 4
Ulice: Dąbrowskiego nr. nieparzyste 1-17  i nr. parzyste 2-24,  ul. Kopernika, Kościuszki nr. nieparzyste od nr. 1-49 i nr. parzyste nr 2-74, Legionów, Parkowa, Sądowa, Włoska, Żołnierska

Wykształcenie wyższe techniczne . Mój program - 1. Dalsza rewitalizacja  parku miejskiego(budowa alejek , oświetlenia) , budowa ścieżki  pieszo - rowerowej do klasztorku.2. Rewitalizacja terenu powojskowego - ulice : Włoska , Legionów, Żołnierska  w tym przebudowa kanalizacji, budowa chodników i pasów zieleni, 3. Wyprowadzenie ruchu samochodów ciężarowych z miasta i budowa dodatkowego mostu przez rzekę Prudnik
4. Kontynuacja  zadań już rozpoczętych ( basen i hala sportowa  na tzw. "Sójczym Wzgórzu" 5. Uporządkowanie cmentarza (pielęgnacja drzewostanu, budowa alejek, dodatkowe oświetlenie od ulicy Dąbrowskiego i ul. Kościuszki) , 6. Modernizacja podwórek i uporządkowanie usytuowania gniazd śmieciowych.
Myślę,  że dotychczasową aktywnością i skutecznością działań w  pracach rady miejskiej sprawiłem,  że obdarzycie mnie Państwo dalszym zaufaniem i oddacie na mnie swój głos.




Aleksandra Osińska
Okręg Wyborczy Nr 3
 Ulice: Kołłątaja, Piastowska, Plac Wolności

Całe  swoje życie zawodowe związałam z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami , aby ich wspierać na każdym etapie ich życia. W zawodzie położnej od 1990r. Od roku 2001 prowadziłam „środowe zajęcia dla pań”  i innowacyjne  zajęcia dla par w Szkole Rodzenia w Opolu.
 Pomysł na stworzenie Szkoły Rodzenia w Prudniku w roku 2008 roku  był kontynuacją rozszerzenia opieki nad dzieckiem i potrzebą serca, wsparcia młodych mam i ojców, aby mogli przygotować się do szczęśliwego i świadomego rodzicielstwa.
 Obecnie jestem położną środowiskowo - rodzinną, instruktorem szkoły rodzenia w Akademii Aktywnego Rodzica w Prudniku, mgr pedagogiki opiekuńczej z terapią pedagogiczną, arteterapeutką - animatorem społeczno - kulturalnym w pracy z rodziną, osobami uzależnionymi, seniorami, młodzieżą i osobami niepełnosprawnymi. Ponadto jestem członkiem grupy roboczej ds. przemocy w rodzinie w Prudniku, członkiem Okręgowego Sądu Pielęgniarek i Położnych w Opolu, autorką publikacji do ogólnopolskiego czasopisma DOBRA MAMA.
  W  obszarze moich zainteresowań będą dzieci, młodzież ich możliwości rozwoju, bezpieczeństwo i zapobieganie przemocy w rodzinie, miejsca, obiekty przyjazne dla rozwoju kultury, zdrowia i spędzania wolnego czasu, lokalne ośrodki wspierania ekonomicznego, psychologicznego, pedagogicznego, terapeutycznego, prawnego dla młodzieży i ich rodzin, osiedlowe, wiejskie (lokalne) ośrodki ds. przemocy w rodzinie. Wszystko co dotyczy tworzenia się rodzin, młodych rodziców i dzieci, młodzieży potrzebującej wsparcia będzie przedmiotem moich starań.



Wiesław Kud
Okręg Wyborczy Nr 2
 Ulice: Armii Krajowej, Ciasna, Górna, Jagiellońska, Klasztorna, Kościelna, Krótka, Łukowa, Plac Farny, Plac Szarych Szeregów, Pocztowa, Pod Baranami, Ratuszowa, Stara.

Prudniczanin od urodzenia. Żonaty, dorosłe dzieci, emeryt, prowadzący działalność Hala Targowa ”Mój Rynek”. Bezpartyjny.








Teresa Kruk
Okręg Wyborczy Nr 1
Ulice: Damrota, Gliwicka, Inwalidów Wojennych, Królowej Jadwigi, Michałowskiego, Plac Zamkowy, Plebiscytowa, Rynek, Sobieskiego, Tkacka, Wąska, Zamkowa.

Od  30 lat podchodzę do zawodu pielęgniarstwa z pokorą i pasją. Od roku 2001  specjalizacja pielęgniarstwa chirurgicznego,  a od roku 2014 ukończony licencjat.  Zdrowie mieszkańców naszej Gminy to najważniejsze dla mnie cele,  to wyzwanie, które sobie postawiłam  poprzez profilaktyczne działania na rzecz zachowań prozdrowotnych naszych mieszkańców.


Program wyborczy




   
                             

1.Gospodarka
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości, preferencyjne stawki podatków od nieruchomości dla przedsiębiorców zwiększających zatrudnienie. Wykorzystanie terenów pod inwestycje. Promocja miasta, realizacja projektów z dofinansowaniem unijnym.

2.Bezpieczeństwo
Budowa bezpiecznych placów zabaw, ulic wokół szkół i skrzyżowań.
Infrastruktura drogowa, odkorkowanie ulic.
Poprawa infrastruktury technicznej miasta i terenów wiejskich.

3.Mieszkalnictwo
Powrót do maksymalnej możliwej bonifikaty oraz ułatwienie dla chętnych do wykupu mieszkań z zasobu gminy poprzez uregulowanie rygorystycznych dotychczasowych  wymogów.
Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego  w prawo własności z bonifikatą do 95%.
Poprawa warunków w lokalach komunalnych i ożywienie budownictwa komunalnego.
Poprawa estetyki architektonicznej miasta i jego wizerunku. Rewitalizacja i naprawa ulic i chodników w mieście i na wsiach.

4.Kultura, sport i rekreacja
Wdrożenie planów do utworzenia tras turystyczno-biegowych /rolkowisk/ ścieżek zdrowia.
 Rozbudowa i modernizacja publicznej infrastruktury kulturalnej i sportowej.

5.Oświata i szkolnictwo
Ochrona szkół przed likwidacją, modernizacja istniejących obiektów i sieci edukacyjnej.

6.Samorząd
Utworzenie OBYWATELSKIEGO BUDZETU GMINY
Poprawa pracy sołtysów we wsiach Gminy Prudnik
Utrzymanie kontaktu z wyborcami poprzez konsultacje społeczne i informatyzację urzędu.
Wspieranie społeczeństwa obywatelskiego  tj. sprzyjanie inicjatywom podejmowanym przez mieszkańców w ramach kompetencji i możliwości finansowania.

7.Ochrona zdrowia i pomoc społeczna
Wdrożenie programów zdrowotnych w tym działań profilaktycznych dla mieszkaniowców gminy oraz przeciwdziałających bezrobociu i przemocy w rodzinie

8.Komunikacja
Bezpłatna komunikacja miejska dla emerytów, rencistów i rodzin wielodzietnych w II połowie  w  2015 roku i całkowicie bezpłatna w   kolejnych latach dla mieszkańców gminy Prudnik
Wprowadzenie w Strefie Płatnego Parkowania programu STAŃ I JEDŹ / wprowadzenie miejsc na krótki bezpłatny postój w celu załatwienia sprawy do 15 min.


Pozdrawiam wszystkich moich przyszłych wyborców, którzy obdarzyli mnie zaufaniem.

                                                             Alicja Drożdżyńska

Co w trawie piszczy

                                                     

                              DEBATA SPOŁECZNA  POD HASŁEM " MASZ GŁOS" 






   Debata społeczna pod hasłem " MASZ GŁOS! " została zainicjowana przez Prudnik24 oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Prudniku, która odbędzie się 5 listopada 2014r. o godz 18:00 w Hali Sportowej przy ul. Gimnazjalnej 2 . Będzie to  II Debata z Kandydatami na burmistrza Prudnika, tym razem poruszająca sprawy społeczne naszej Gminy Prudnik.

     Życzymy powodzenia i trzymamy mocno kciuki.







Źródło:www.facebook.com/prudnik24

Aktualizacja postu 25.10.2014r.  A.Osińksa 


                                                        KAMPANIA REKLAMOWA                                               

 NASZE BILBORDY W RYNKU

 Kadnydatka na burmistrza Prudnika Alicja Drożdżyńska oraz   KWW Niezależni dla Gminy Prudnik są widoczni  na umieszczonym bilbordzie w Rynku z krókim opisem sylwetki każdego kadydata do Rady Miejskiej.









                                                                                Aktualizacja 24.10.2014     fot.A.Osińska




  PLAKATY JUŻ W MIEŚCIE       

 Plakaty Kandydata na burmistrza Alicji Drożdżyńskiej i Kandydatów do Rady Miejskiej KWW Niezależni dla Gminy Prudnik pojawiły się przy Placu Wolności w Prudniku wraz z umieszczonym Programem Wyborczym do którego przeczytania serdecznie zapraszamy.








                                                                                                              Aktualizacja  18.10.2014r. i fot. A.Osińska








                              Debata gospodarcza

  14 października  2014 r. godzina 18:00 w Prudnickim Ośrodku Kultury odędzie się DEBATA GOSPODARCZA  z  kandydatami na burmistrza Prudnika 


Organizatorem debaty jest Gazeta Prudnik24 we współpracy ze Stowarzyszeniem I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Prudniku.       Kolejna debata o sprawach społecznych  jak przewidują organizatorzy odbędzie się 5 listopada 2014r.
Kandydatom zostaną zadane trzy pytania w trzech turach. Pomiędzy turami będzie możliwość zadania pytania z sali. Czas odpowiedzi 2 minuty, po czym koniec przysługującego czasu na wypowiedź oznajmi gong.             


                                                                      Życzymy powodzenia i trzymamy mocno kciuki!



Całość transmisji z debaty można obejrzeć  tutaj

                           

Zródło:   www.facebook.com/prudnik24                                                                                              Aktualizacja 17.10.2014r.   A.Osińska                    

                 

Ludzie mówią




O Alicji Drożdżyńskiej 



Rodowita Prudniczanka. Absolwentka Politechniki Opolskiej. Mgr inż. o specjalności zarządzanie administracją publiczną.
 Pierwsza praca w Stadninie Koni w Prudniku,  poczatkowo na stażu, później p.o. mistrza warsztatu. Następnie praca w Spółdzielni Handlowej w Prudniku na stanowisku specjalisty ds. sprzedaży. Od roku 1992 praca we własnej firmie. W roku 2004 zdobyte uprawnienia agenta ubezpieczeniowego. W latach 2008-2010 dyrektor placówki banku. Radna Rady Miejskiej w Prudniku przez ostatnie dwie kadencje. Mężatka od 1978 roku. Mąż wykonuje zawód rzeczoznawcy majątkowego i zarządcy nieruchomości. Dwie dorosłe córki, starsza Joanna jest radcą prawnym, mieszka i pracuje we Wrocławiu,  młodsza Maja jest lekarzem weterynarii, pracuje na Uniwersytecie Weterynaryjnym w Londynie.